Site Loader
İLETİŞİM / WHATSAPP

Sistemin rulmanlımı yoksa bilyelimi olduğunun mutlak sorulması gerekmektedir.Rulmanlı sistemlerinde çelik mi ? demir mi ? paslanır mı olup olmadığına mutlaka dikkat edilmesi gerekiyor. Demir Kaplama rulmanlı sistemler zaman sonra oksitlenerek paslanır ve çalışmaz hale gelir. Daha sonra sistemi satın aldığınız firma her yıl gelir sizden tekerlek değişmesi, servis ücreti diye paralar toplar.Yaptıracağınız firmanın üreticimi, tali bayi mi yoksa seyyar mı çalıştığını mutlaka sorun ve öğrenin çünkü; sistemde çıkacak bir problemde muhatap olacağınız birilerini bilmeniz gerekiyor. Bunun içinde özellikle üretici firmalara güvenip ve Garanti veren sistemleri tercih ediniz.
Sistemin en önemli bir kısmı olan şeffaf fitillerin sararıp sararmadığını sorun zaman sonra camlarınızın arasında sarı uzun uzun çubukları görmek istemezsiniz herhalde.
Sistemin yalıtımı da çok önemlidir bunun için montaj yapan ustaların deneyimli olması gerekiyor. Firmanın ne kadar eski olduğunu düşünürseniz bir o kadarda eski tecrübeli montaj ekibi olacağını aklınızdan çıkarmayınız ve kararınızı ona göre yapınız.
Kıl fitiller camların altında kullanılan malzemeye denir. kıl fitiller hava, su girmesini engellemek için kullanılan malzemedir. Bunlarda 1000-1200 lük fitiller vardır sanmayın ki rakamlar büyüdükçe yalıtım artacaktır aksine zarar getirir çünkü büyük ve uzun fitiller zaman geçtikçe çöküp dağılacaktır buda sistemin su ve hava geçirmesine zemin oluşturacaktır. bunun için en ideal kıl fitiller 800 lük sık ve dik fitillerdir çökme dağılma şansı yoktur. Ve Kıl fitilleri Kasada tüm olarak devam ettiğine emin olun.
Kapak sistemleri birbirine geçmeli ve vidalı olmasına dikkat ediniz birleştiği noktalardan su geçmesini engeller vidalı kapaklar ise uzun ömürlü olacağını gösterir.taşıyıcı kasanın çift tırnaklı olup olmadığını sorunuz…
kanatların açıkken kanat sarkması yapıp yapmadığını sorunuz… ( bayanlar çok zorluk çekiyor kanat düşüren sistemlerde. )
yapı sektöründe fiyatlar + kdv’dir. bu yüzden mutlaka ve mutlaka + kdv’nizi ödeyerek sisteminizi satın alınız. ve faturanız sizin garanti belgeniz mağdur olmanız durumunda tek hukuki dayanağınız olduğunu unutmayınız.

5/5 - (1 vote)
ŞİMDİ ARAYIN!