Site Loader
İLETİŞİM / WHATSAPP

+ Yuvarlak bir balkonum var. Buraya balkon camlama yaptırmak istiyorum. Sistem uygulanabilir mi?– Cam Balkon Yapı sistemleri “açı bağımsız” sistemler olduğu için her türlü geometriye sahip balkonlara uygulanabilir.+ Balkona camlama sistemi yaptıktan sonra camları temizlemek zor mudur?– Sistem tüm camların açılıp toplanabilmesine imkan verdiği için, camlar açılıp tek tek temizlenebilir.+ Sistem yağmur, su, sızdırır mı?– Balkon camlama sistemleri tam olarak su sızdırmazlığı sağlamazlar. Cam Balkon Yapı sistemlerinde ise kendinden gölgeli profil dizaynı sayesinde sağlıklı yağmur suyu tahliyesi yapılarak suyun içeri girmesine izin verilmemektedir.

+ Mutfağımı büyütmek için ara duvarı yıkıp, balkona camlama yaptırmak istiyorum. Böyle bir durumda ısı yalıtımı balkon camlama ile sağlanabilir mi?
– Balkon camlama sistemlerinde kullanılan camlar “ısı cam” olmadığı için böyle bir durumda soğuk havalarda problemle karşılaşılabilir.

+ Sistemin hareketli mekanizmaları paslanırsa ne yapacağım?
– Balkon camlama için paslanmazlık çok önemli bir konudur. Piyasada kullanılan sistemlerdeki rulmanlar, dış iklim şartları için değil “yağ” içinde çalışmak için tasarlanmışlardır. Dolayısıyla bu sistemler bir süre sonra paslanıp işlevsiz hale gelmektedirler. Cam Balkon Yapı sistemlerinde ise rulmanlar “paslanmaz çelik” tir. Ayrıca sistemin tümünde kullanılan parçalar ( vidalar, taşıma parçaları v.b.) dış iklim şartlarına dayanıklıdır.

+ Camlar rüzgarda kırılır mı?
– Cam Balkon Yapı sistemlerinde kullanılan tüm camlar “temperli ve lamine cam”dır. Temperli ve Lamine camlar, yüzeysel darbelere ve rüzgara karşı dayanıklıdır.

+ Cafe işletmecisiyim. Mekanımı yazın açarak bahçesi ile birleştirmek istiyorum. Ancak iki bölüm arasında herhangi bir eşik olsun istemiyorum. Ne yapmalıyım?
– Cam Balkon Yapı sistemleri arasında cephe camlama için kullanılan Cafe – Facade  – Atrium ve Momentum sistemleri herhangi bir eşik profili olmadan uygulanmaktadır. Dolayısıyla iki farklı bölümü istenildiği gibi birleştirme imkan tanımaktadır.

+ Balkon camlama sistemi imara aykırı mıdır?
– Bu sistemlerin uygulanması yerel yönetimlerin tasarrufundadır.

5/5 - (1 vote)
ŞİMDİ ARAYIN!