Site Loader
İLETİŞİM / WHATSAPP

Balkonlar hangi büyüklükte olursa olsun yeşillikler ve çiçekler içinde bir yaşam alanı haline getirebiliriz..Balkonlarda oluşturacağımız küçük bir çiçek bahçesi bizi hem ruhsal açıdan motive edecektir hem de görüntüsüyle bize bahçe havası verecektir.Balkonlarımızı nasıl düzenleriz ve nasıl çiçek bahçesi haline getirebiliriz diye düşünüyorsanız bu konuda bir kaç ipucu verebiliriz.Öncelikle balkonunuzda nasıl bitki ve çiçek yetiştireceğinize karar vermelisiniz. Balkonunuzda doğal bir ortam yaratmak istiyorsanız rengarenk açan ve yeşil yapraklı çiçekleri belirli bir kombinasyonda düzenlemelisiniz. Çiçekler kuşları ve arıları balkonunuza çekeceğinden doğal bir ortamı kendiliğinden oluşturacaksınız.

Bu bitkiler beraberinde bakım ve özenide yanında getirmektedir. Çiçekleri günün erken ya da geç saatlerinde sulamalı, verim almak için potasyum ağırlıklı gübre kullanmak gerekir.

Sardunya özellikle cam kenarlarına, küpe, begonya, cam güzeli, ortanca gibi çiçekler dönemsel değildir. Kış aylarında soğuktan korunursa uzun yıllar kullanıldıkları alanda renklerini ve canlılıklarını korumaktadırlar. Ayrıca mevsimlik çiçeklerde balkonlarınızı renk cümbüşü haline getirecekler. Çiçeklerle uğraşmak etkin bir zaman geçirmenize sebep olabilir. Hobi haline getirebilirsiniz.

Rate this post
ŞİMDİ ARAYIN!